Miasto i Gmina Mordy - powiat siedlecki

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - Próba uruchomienia sygnałów alarmowych

Próba uruchomienia sygnałów alarmowych

5 czerwca 2017

We wtorek, 6 czerwca 2017 roku zostanie przeprowadzona na terenie miasta i gminy głośna próba uruchomienia sygnałów alarmowych. Tekst informacji tutaj.

Informacja o wyłożeniu spisu wyborców do publicznego wglądu

10 października 2015
logo spis wyborcowUrząd Miasta i Gminy w Mordach informuje, że został sporządzony spis osób uprawnionych do udziału w wyborach do Sejmu i Senatu RP , zarządzonych na dzień 25 października 2015 r.
Spis jest udostępniony do wglądu od 8 października 2015 r. w Urzędzie Miasta Gminy w Mordach, pok. 9, w godzinach pracy Urzędu tj. od godz 8ºº do godz 16ºº. (w piątki od godz. 10.00 do godz. 18.00)
Każdy wyborca może sprawdzić w urzędzie gminy, w której spis został sporządzony, czy został w spisie uwzględniony. Na pisemny wniosek wyborcy gmina udziela informacji iż osoba wskazana we wniosku jest ujęta w spisie wyborców lub w nim nie figuruje (w tym również z powodu skreślenia ze spisu) albo że dane wyborcy podane we wniosku różnią się od danych osoby wpisanej do spisu. Na żądanie udzielona informacja jest potwierdzana na piśmie.(8.10.2015)

Wyniki naboru na wolne stanowiska urzędnicze

10 października 2015
napis anbórBurmistrz Miasta i Gminy Mordy informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wolne stanowiska urzędnicze zostali wybrani:
- p. Marek Izdebski  zam. w Mordach na  stanowisko pracy w Referacie Inwestycji i Infrastruktury  ds. zamówień publicznych i inwestycji;
- Pani Monika Nasiłowska – Osik zam. w Siedlcach na samodzielne stanowisko pracy  ds. kontroli wewnętrznej;
- Pani Magdalena Maria Zdanowska  zam. w Mordach na stanowisko pracy Za-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego
Czytaj więcej o: Wyniki naboru na wolne stanowiska urzędnicze

Obwodowe Komisje Wyborcze w wyborach do Sejmu i Senatu

10 października 2015

logo wybory parlamentarneZarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy powołane zostały 8-osobowe obwodowe komisje wyborcze w wyborach do Sejmu i Senatu  zarządzonych na dzień 25 października 2015 roku. Na terenie naszej gminy siedzibami  obwodowych komisji  będą w:  Szkoła Podstawowa  i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach ,  świetlica wiejska w Czepielinie,  budynek b. szkoły podstawowej w  Krzymoszach,  budynek Zespołu Szkół w Radzikowie Wielkim i  świetlica wiejska w Wojnowie.

Czytaj więcej o: Obwodowe Komisje Wyborcze w wyborach do Sejmu i Senatu
Przejdź do - Narodowe Czytanie "Lalki" w Mordach - 5 września 2015 r.

Narodowe Czytanie "Lalki" w Mordach - 5 września 2015 r.

28 września 2015

W sobotę, piątego września, w centrum Mordów odbyło się po raz drugi „Narodowe Czytanie”. W roku ubiegłym, w scenerii pałacu i ogrodu pałacowego, czytano fragmenty trylogii Henryka Sienkiewicza.               W bieżącym roku były to natomiast  fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. 

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie "Lalki" w Mordach - 5 września 2015 r.

Zaproszenie na uroczystości Dnia Wojska Polskiego w Ostojach

12 sierpnia 2015

Burmistrz Jan Ługowski zaprasza Mieszkańców Miasta i Gminy  w najbliższą sobotę 15 sierpnia br.,   na uroczystości związane z Dniem Wojska Polskiego. Odbędą się one w  lesie zwanym „Choiną Ostojską”. Tutaj przy grobie żołnierza Wojciecha Karczmarczyka poległego podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku, rozpocznie się  o godz. 15.00 Msza Św. Po Mszy uczniowie Zespołu Szkół z Radzikowa Wielkiego zaprezentują montaż patriotyczny.

Przejdź do - Doroczny festyn pełen atrakcji

Doroczny festyn pełen atrakcji

28 lipca 2015

W niedzielę, 26 lipca na placu przy MGOK-u,  odbył się tradycyjny festyn „Słoneczne Lato w Mordach”, który przyciągnął  liczną  publiczność nie tylko z miasta i gminy ale i powiatu.  Wśród publiczności zasiedli również parlamentarzyści: posłowie Stanisława Prządka  i Krzysztof Tchórzewski, senator Waldemar Kraska, wicemarszałek  Zarządu Województwa mazowieckiego Ewa Orzełowska.  Byli przedstawiciele starostwa powiatowego, Zarządu Powiatowego Straży Pożarnych, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, radni powiatowi Jolanta Franczuk i Marek Gorzała, radni Rady Miejskiej w Mordach, sołtysi.

 

Czytaj więcej o: Doroczny festyn pełen atrakcji

Zapraszamy na festyn "Słoneczne Lato w Mordach"

23 lipca 2015

Doroczny festyn odbędzie się w niedzielę 26 lipca 2015 roku

Czytaj więcej o: Zapraszamy na festyn "Słoneczne Lato w Mordach"