Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Obecnie, jak przed wiekami, jarmark w Mordach odbywa się w pierwszy czwartek po dniu św. Kazimierza. W tym roku miał on miejsce 5 marca.

Jarmark uroczyście otworzył burmistrz Mordów, Jan Ługowski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach – Ewa Jarocka. - Jarmark na Kazimierza to impreza plenerowa, której historia sięga jeszcze XVII w., gdy król Jan Kazimierz nadał miastu Mordy przywilej organizowania jarmarku. Jarmark ten nie jest tak wielki jak dawniej, ale jeszcze dziś da odczuć się specyficzny klimat tego dnia, wywołany nadchodzącą wiosną, kramami, dużym zjazdem kupców i okolicznych mieszkańców – powiedział podczas otwarcia burmistrz Mordów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem. Można było zakupić prace artystek ludowych z powiatów siedleckiego, węgrowskiego i bialskiego. W namiotach targowych sprzedawcy zachęcali do kupna  m. in. produktów spożywczych wykonanych według  tradycyjnych receptur, ubrań, zboża, koni czy przedmiotów codziennego użytku. W części artystycznej wystąpili: kapela „Wieśki i Cześki”, zespoły ludowe: „Podlasianki” i „Krzymoszowianki” oraz akordeonista Wiesław Iwanowski. Humorystyczny tekst zaprezentowała także „Pani Basia”.

Rys historyczny jarmarku przygotowali uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Mordach. Wydarzeniu towarzyszyła loteria fantowa zorganizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ireny Ostaszyk w Mordach. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości czytelniczych. Na stoisku loteryjnym można było kupić także tomiki z twórczością Ireny Ostaszyk – patronki biblioteki.

Organizatorami jarmarku w tym roku byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Gimnazjum Nr 1 w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół Gminy Mordy oraz Zespół Oświatowy w Mordach. Patronat medialny sprawowali: Katolickie Radio Podlasie, portal informacyjny podlasie24.pl, „Echo Katolickie”, „Ogłoszeniowa” oraz „Życie Siedleckie”.

Serdecznie podziękowania kierujemy sponsorom: Zakładowi Mięsnemu „Wierzejki”, sklepowi LEWIATAN – Zdzisław Szczygielski w Mordach, sklepowi DELIKATESY – Grażyna Konasiuk oraz piekarni NOWA Henryka Matejczuka.

WL

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15