Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

I Mazowiecki Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych z terenów wiejskich na Mazowszu.

I Mazowiecki Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pn. "Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - rozstrzygnięty.

W dniu 25 października w siedzibie centrali KRUS miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród 32 laureatom mazowieckiego Konkursu dla dzieci. W rozdaniu nagród uczestniczyli: Zastępca prezesa KRUS, Janina Pszczółkowska, dyrektorzy OR KRUS Warszawa, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji terenów Wiejskich p. Kazimierz Porębski, Mazowiecki Kurator Oświaty, przedstawiciele Agencji Nieruchomości Rolnych, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Prezes KRIR oraz media.

Konkurs organizowany przez Oddział regionalny KRUS Warszawa przeprowadzony był w 3 etapach; na jego poziomie gminnym odbył sie w 117 gminach Mazowsza;  244 szkołach podstawowych. Do jego udziału przystąpiło łącznie 2552 uczniów. Uczestnicy Konkursu wykonywali dowolna techniką pracę plastyczną związaną z tematyką bezpiecznej pomocy rodzicom w gospodarstwach rolnych.

Na poziomie placówek terenowych KRUS (powiatów) Konkurs trwał od sierpnia do września; wzięło w nim udział 117 laureatów I miejsc etapów gminnych.

Etap wojewódzki przeprowadzony został w siedzibie warszawskiego Oddziału regionalnego KRUS w dniu 15 września. Ocenie podlegały już 32 prace plastyczne.

Współorganizatorami Konkursu były: Agencja Nieruchomości Rolnych, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Zwycięzcą Konkursu została praca Radka Koniecznego, ucznia II klasy podstawowej w Pracach Małych w powiecie piaseczyńskim,

II miejsce zdobył Kuba Kalinowski z III kl. w Międzylesiu w powiecie wołomińskim;

III zdobyła Agnieszka Popławska z III kl. szkoły podstawowej w Rębowie w powiecie płockim, oraz wyróżniono prace: Patrycji Śmiechowskiej z V kl. szk. podstawowa w Starych Zawadach w powiecie radomskim oraz Mai Laskowskiej z III kl. szkoły podstawowej w Kaskach z powiatu żyrardowskiego.

jednocześnie przypominamy, że na terenie gminy Mordy laureatami zostali:

I miejsce zdobyła Patrycja Ostojska ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

II miejsce zdobył Marcin Ostojski ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

III miejsce zdobył Arkadiusz Wielogórski ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

Komisja przyznała również wyróżnienia dla:

Julii Sawiak ze Szkoły Podstawowej w mordach

Julii Soszyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

Informację na temat finału Konkursu znajdą Państwo na stronie: www.krus.gov.pl

Natomiast relacja video dostępna jest na stronie: www.rolniczatelewizja.pl

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15