Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

W tym roku aż 20 dzieci wzięło udział w eliminacjach gminnych XXXII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, który obył się 5 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Każdy uczestnik przygotował wiersz oraz fragment prozy dowolnych autorów. Recytatorów oceniała komisja konkursowa w skład której weszły: prof. ndzw. dr hab. Joanna Kuć – językoznawca, logopeda, wykładowca akademicki w Instytucie Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej U-PH w Siedlcach, Dorota Todorska – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wodyniach, trenerka emisji głosu, animatorka dramy oraz Maria Tarkowska – polonistka i dziennikarka. Jurorki w swojej ocenie zwracały uwagę na dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężyli:  I miejsce – Dominika Chojecka (Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim), II – Amelia Dębska (Zespół Oświatowy w Mordach), III – Jakub Orzyłowski (ZS w Radzikowie Wielkim). Jurorki wyróżniły recytację Julity Ługowskiej ze Szkoły Filialnej w Krzymoszach. W grupie wiekowej klas IV-VI najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Oświatowego w Mordach: Izabela Sarnowiec (I miejsce), Łukasz Chaciński (II miejsce) oraz Julia Jastrzębska (III miejsce). Komisja wyróżniła ponadto Kaję Kwiatkowską.

– Udzieliłam kilku wskazówek w jaki sposób powinno się recytować wiersze, na co zwrócić uwagę, a co eliminować, jak poprawiać dykcję dzieci. Mam nadzieję, że zwycięzcy przejdą pomyślnie eliminacje powiatowe  – powiedziała prof. Joanna Kuć, przewodnicząca komisji. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, audiobooki oraz dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe podziękowania. Fundatorem nagród był M-GOK w Mordach. Tegoroczni zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 i 13 maja w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

LW

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15