Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego Wielkanocna pisanka, którego organizatorem jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. 21 kwietnia odbyło się wręczenie nagród i dyplomów.

W tegorocznej edycji wzięło udział 65 osób. Konkurs był  adresowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Mordy. W tym roku po raz pierwszy mogły wziąć także osoby dorosłe. Interpretacja tematu była dowolna i zależna od wyobraźni młodych autorów.

Komisja Konkursowa w składzie, skład której weszli dr Beata Walęcik-Dejneka, Dorota Todorska oraz Łukasz Wawryniuk, wybrała najpiękniejsze prace. Kryteriami oceny prac konkursowych były: oryginalność, odzwierciedlenie tematu konkursu oraz samodzielność wykonania.

W kategorii oddziałów przedszkolnych wygrały dzieci z przedszkola w Mordach: Agnieszka Lipińska (I miejsce), Gabriela Stokowska (II miejsce) oraz Amelia Trebnio (III miejsce).

W kategorii klas I-III szkół podstawowych zwyciężyli: Gabriela Miszczuk (Zespół Oświatowy w Mordach) – I miejsce, Kinga Teodorczuk (ZO w Mordach) – II miejsce, zaś trzecie (ex aequo) Mikołaj Kędziora (Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim) i Julita Ługowska (Szkoła Filialna w Krzymoszach). Jurorzy przyznali także 2 wyróżnienia dla Wiktorii Zacharczuk i Wiktorii Szklarz. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych pierwsze trzy miejsca zdobyli kolejno: Jakub Trębicki, Weronika Zalewska (ZO w Mordach) oraz Arkadiusz Wielgórski (Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim). Wyróżnione zostały ponadto prace Katarzyny Chacińskiej i Michała Chomiuka.

W przedostatniej kategorii (szkoły gimnazjalne) wygrały: Izabela Wielgórska (ZS w Radzikowie Wlk.) I miejsce, Katarzyna Dębska (Gimnazjum Nr 1 w Mordach) II miejsce oraz Krystyna Domańska (ZS w Radzikowie Wlk.) – III miejsce. Wśród osób dorosłych pierwsze miejsca zdobyły: Krystyna Noszczak, Jadwiga Kulikowska i Katarzyna Kulik.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe podziękowania i nagrody pocieszenia. Głównymi celami konkursu było rozwijanie twórczości plastycznej mieszkańców gminy Mordy, ich aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań tematyką związaną ze świętami Wielkiej Nocy. Wystawę wszystkich prac można oglądać do 30 kwietnia w podcieniach Sali Konferencyjnej M-GOK-u.

SM

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15